FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja Profil | Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Domowe polerowanie kloszy lamp - mam środki, możemy podziała
Autor Wiadomość
waski 

Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 206
Skąd: TM
Wysłany: 2013-06-25, 19:00   Domowe polerowanie kloszy lamp - mam środki, możemy podziała

Mam środki do polerowania kloszy lamp, przód, tył, kierunki, kto co chce, osobiście polerowałem swoje plastikowe ale myślę, że szklane też można (coś tam wyczytałem, że szklaki też robili), można poczytać na stronie http://matowereflektory.pl/ , używałem/mam te same środki co przedstawiają na tej stronie.
Jak dla mnie efekt robi wrażenie, ja osobiście zabrałem się za halogeny, były grubo zmatowione, dla pesymistów, odnośnie powłoki ochronnej, na moich grubo zmatowionych już tej powłoki nie było więc nie miałem nic do stracenia, a teraz wyglądają jak nówki. Jak tylko znajdę czas to zabieram się za lampę główną z przodu.
Kwestia jest tylko tego, że lampę należy zdemontować, jest lepiej z nią pracować no i mamy pewność, że przypadkiem nie porysujemy sobie lakieru, gdzieś tam w necie można spotkać filmiki polerowania na samochodzie, ja nie polecam, chyba, że naprawdę mamy pewność, że nie uszkodzimy lakieru, ale na samochodzie trudno dotrzeć we wszystkie miejsca a najbardziej zmatowione są w narożnikach trudno dostępnych, także najlepiej zdemontować.

Moje prace polegały na:
1. demontaż halogenów
2. mycie
3. przy dużym zmatowieniu w ruch papier wodny, u mnie tak było, z filmików wynika, że przy małym nalocie można od razu polerować, nie wiem czy się sprawdza bo ja musiałem użyć papieru
4. polerka pastą
5. zabezpieczenie odpowiednim środkiem, ma to chronić przed UV, wodą itp, niby ta powłoka która została zdarta
6. pełne zadowolenie po wykonanych pracach

Ja swoje robilem jakies trzy tygodnie temu, wiem, że to mało czas od wykonania polerki ale jak na razie nic się nie dzieje i mam nadzieję, że tak zostanie.

Nie myśleć, że to jakaś reklama środków, po prostu mam je i można wykorzystać jak ktoś by chciał.
_________________
www.poscielelway.pl www.fhdewa.pl
 
 
 
BoChen 
gatunek na wymarciu


Wiek: 36
Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 616
Skąd: ETM
Wysłany: 2014-06-06, 13:52   

Ostatnio widziałem dobry, tani sposób - pasta do zębów. Muszę sprawdzić ten patent, tak samo jak zczernianie zderzaków opalarką.
_________________
Jeśli samochód nie sprawia przyjemności, to nie można go określić tym mianem.
 
 
 
Simi 
były centomaniak


Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 238
Skąd: ETM
Wysłany: 2014-06-17, 21:29   

Waski, jak klosze po roku od polerki?

BoChen, możemy Twój sposób na Toyocie sprawdzić.
_________________
simi.tm44.pl
 
 
 
waski 

Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 206
Skąd: TM
Wysłany: 2014-06-26, 23:54   

Dobrze, nic sie z nimi nie dzieje, mam jeszcze te tematy jakbyście chcieli coś robić.
_________________
www.poscielelway.pl www.fhdewa.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Tuning v.0.4 created by CMP :: Theme based on info-tuning.com

Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 12