FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja Profil | Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Instalacja car audio
Autor Wiadomość
waski 

Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 206
Skąd: TM
Wysłany: 2009-11-14, 10:11   Instalacja car audio

Siema

Chlopaki, ktory to z was ma ta instalacje wypasiona, bo ja was nie rozpoznaje do tej pory. Mialem sie zorientowac na temat tych zwrotnic, juz wszystko wiem w tym temacie, na szybko powiem, ze sprawa nie jest taka prosta choc przy wiekszych checiach do opanowania :)
_________________
www.poscielelway.pl www.fhdewa.pl
 
 
 
BoChen 
gatunek na wymarciu


Wiek: 36
Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 616
Skąd: ETM
Wysłany: 2009-11-14, 10:26   

to Luis
_________________
Jeśli samochód nie sprawia przyjemności, to nie można go określić tym mianem.
 
 
 
Luis
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-14, 12:57   

no to słucham, ile tych zwrotnic potrzeba??? :o
 
 
waski 

Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 206
Skąd: TM
Wysłany: 2009-11-14, 22:35   

Luis wytlumacze Ci wszystko na spocie najblizszym, bo z tego co bym Ci tu napisal to i tak nic nie zrozumiesz, nie to, ze jestes niemkumaty, tylko ja kiepsko bym to tu przelal w litery.
_________________
www.poscielelway.pl www.fhdewa.pl
 
 
 
Luis
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-19, 19:57   

Może jednak spróbujesz coś wytłumaczyć??? Te wartościowe dane zostaną dla przyszłych pokoleń ;D Trochę się pospieszyłem i zakupiłem już dwie zwrotnice <wstydzioch>
 
 
waski 

Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 206
Skąd: TM
Wysłany: 2009-11-20, 01:41   

Zapewne zakupiles dwie zwrotnice dwudrozne, bo innych w sklepie nie dostaniesz, niestety dwudrozne tego co masz z przodu nie obsluza, bo masz 1 sykkkkkkk w slupku i dwa w drzwiach, czyli tobie jest potrzeba 3-drozne, a tekie tylko elektronicy wykonuja.
Dalej idac te co kupile to i tak do niczego Ci sie nie przydadza, bo zwrtotnice kupuje sie w zestawie z glosnikami badz robi pod dane parametry glosnika/glonikow, jak zalozysz te co kupiles to one i tak nie beda spelniac swego zadania bo one sa z kosmosu, zapewne nie maja nic wspolengo z parametrami Twoich glosnikow. Temat jest skomplikowany, dlatego chcialem Ci wytlumaczyc Ci to ososbiscie.
_________________
www.poscielelway.pl www.fhdewa.pl
 
 
 
Zejk 
fünf zylinder club


Wiek: 42
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 644
Skąd: TM
Wysłany: 2009-11-20, 10:10   

Jednym słowem bierzesz charakterystyki częstotliwościowe (opisują pasmo przenoszenia) głośników które mają grać w zestawie i ustalasz częstotliwości podziału.

Dla przykładu - czarny to woofer, czerwony - średniotonowy, żółty - gwizdek.
Oczywiście każdy głośnik ma inną charakterystykę (chinole nie dołączają nawet takiego czegoś) i trzeba głośniki tak dobrać, żeby składowa wszystkich trzech tworzyła mniejwięcej prostą linię bez szpilek i dołów. Z wykresu odczytujesz miejsca przecięć (częstotliwości, gdzie jeden głośnik traci właściwości, a drugi już gra prawidłowo) i na tej podstawie zlecasz/robisz zwrotnice. Innego dobrego sposobu nie ma, chyba że zakup gotowego zestawu od producenta.

Jeszcze raz polecam www.diyaudio.com

char.JPG
Plik ściągnięto 16811 raz(y) 18,41 KB

_________________
Zawsze chodzić własną drogą.
 
 
Luis
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-20, 21:48   

Po tym co widziałem dziś odpuszczam sobie temat car audio <śliwa>
 
 
jasko90 


Wiek: 33
Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 178
Skąd: Tomaszów Maz.
Wysłany: 2009-11-20, 23:09   

Luis, nie odpuszczaj !! Ja sie zaraziłem bakcylem Car Audio i coś w tym kierunku robie, efekty ocenicie na którymś spocie. Chce sie pobawić w db drag <wstydzioch>
_________________
Był: /F/I/A/T/ CC 900 Seria Look
Był: /F/I/A/T/ Tipo 1.4 B+LPG
Był: RENAULT 19 1.8s B+LPG

Jest: Mercedes W124 E250 diesel
 
 
 
g0sc 
Wygłasza kazania


Wiek: 40
Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 470
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2009-11-20, 23:11   

jasko90 napisał/a:
Luis, nie odpuszczaj !! Ja sie zaraziłem bakcylem Car Audio i coś w tym kierunku robie, efekty ocenicie na którymś spocie. Chce sie pobawić w db drag <wstydzioch>

Pobawić to się możesz mp3 bez 3tys. na koncie to nawet nie dłub w nosie.
 
 
 
jasko90 


Wiek: 33
Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 178
Skąd: Tomaszów Maz.
Wysłany: 2009-11-20, 23:14   

g0sc, małymi kroczkami do celu, a z takim założeniem ze jak nie mam odrazu duzo kasy to nic nie osiągne to daleko sie nie zajdzie <oczko> Trzeba się troszke postarac, odłożyć troche grosza i coś można zrobić
_________________
Był: /F/I/A/T/ CC 900 Seria Look
Był: /F/I/A/T/ Tipo 1.4 B+LPG
Był: RENAULT 19 1.8s B+LPG

Jest: Mercedes W124 E250 diesel
 
 
 
Zejk 
fünf zylinder club


Wiek: 42
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 644
Skąd: TM
Wysłany: 2009-11-21, 00:07   

Małymi kroczkami to możesz do klopa iść po trzecim piwie. Jeżeli chcesz się bawić w dB drag to tu nie da się nic zrobić po kolei. Wszystko co zrobisz przed docelową instalacją jest poprostu stratą czasu i pieniędzy. Chcesz jeździć na zawody i coś zdobywać? Weź taczkę pieniędzy i idź do profesjonalnego sklepu lub warsztatu.
_________________
Zawsze chodzić własną drogą.
 
 
jasko90 


Wiek: 33
Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 178
Skąd: Tomaszów Maz.
Wysłany: 2009-11-21, 00:46   

ok, odkładasz kase na suba (bądź kupujesz głośnik i robisz sam), kupujesz. Odkładasz kase na wzmak i kupujesz. Odkładasz kase na radio i kupujesz, itd. Nikt nie powiedział ze trzeba kupić wszystko od razu. A jeśli się troche obada temat i dołoży troche swojej pracy to całkiem sensownym kosztem (nie mówie że za 500 zł, bo tyle to co najmniej na używke radio trzeba <oczko> ) można coś zrobić. A poza tym dla mnie liczy sie sam udział w zawodach a nie zdobywanie od razu miejsc na podium ;)
_________________
Był: /F/I/A/T/ CC 900 Seria Look
Był: /F/I/A/T/ Tipo 1.4 B+LPG
Był: RENAULT 19 1.8s B+LPG

Jest: Mercedes W124 E250 diesel
 
 
 
Zejk 
fünf zylinder club


Wiek: 42
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 644
Skąd: TM
Wysłany: 2009-11-21, 09:15   

To nie jest tak że zestawy rozbudowujesz jak klocki - nie wszystko ze wszystkim dobrze zagra. Załóżmy, że masz w planie pewien zestaw CA, polecony/wymyślony - wiesz, policzyłeś, że będzie super grał. Postanawiasz go kupić w elementach po trochu. Kupujesz radio, po 4 miesiącach midwoofery w drzwi, po 2 miesiącach jakieś fajne gwizdki i zwrotnice, zbierasz, zbierasz, po 6 miesiącach kupujesz głośnik basowy i klecisz suba, po kolejnych kilku miesiącach stać cię wreszcie na wzmak i okazuje się, że ten co miał być nie jest produkowany, czyli nie zrobisz tego, co chciałeś - musisz kupić coś innego, iść na kompromis. Poza tym, to przez półtora roku będziesz eksploatował sprzęt na poziomie 10% jego możliwości bez wzmacniacza. Kolejność zakupów możesz sobie w tej symulacji zmieniać, a i tak żaden zestaw bez któregokolwiek elementu nie zagra na miarę oczekiwań.

Zrozum, że CA, tuning i pochodne to jest zabawa dla bogatych, bez profesjonalnych nakładów wychodzi wieś. Dla przykładu - cento, które zdobywają nagrody bądź jako najładniejsze czy najgłośniejsze, to auta doinwestowane kwotami rzędu 20-30 kpln.
_________________
Zawsze chodzić własną drogą.
 
 
BoChen 
gatunek na wymarciu


Wiek: 36
Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 616
Skąd: ETM
Wysłany: 2009-11-21, 10:21   

Jak ten wczoraj w Piotrkowie....6000 za wzmacniacz dał.... bosz...spać po nocach nie będę mógł teraz ;)

Dlatego ja tam sobie rzeźbie dla siebie, żeby sobie tylko polepszyć własne odczucia słuchowe i ogólnie, tak, żeby pogrzebać i nauczyć się czegoś na przyszłość i ewentualnie pochwalić się na spocie ;D

Jakbym miał robić coś profi, typowo na zawody, wolałbym jednak oddać to fachowcom, którzy mają pojęcie w tym temacie.
_________________
Jeśli samochód nie sprawia przyjemności, to nie można go określić tym mianem.
Ostatnio zmieniony przez BoChen 2009-11-21, 10:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Tuning v.0.4 created by CMP :: Theme based on info-tuning.com

Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 16